Angel heeft een dissociatieve identiteitsstoornis en ze werkt aan een boek over hoe ze traumatisering heeft overleefd door de opkomst van een meervoudig overlevingssysteem. Ik hoop dat mensen haar zullen steunen om het boek af te maken ... Vanwege langdurig chronisch seksueel misbruik en lichamelijk misbruik vanaf de vroege kinderjaren, waren haar hersenen als zeer jong kind nog te onderontwikkeld om deze ervaringen in haar persoonlijkheid te integreren. Angel is erin geslaagd om deze ervaringen in het dagelijks leven te overleven door herinneringen op een andere manier te scheiden en te verdelen over meerdere persoonlijkheidssystemen. Dit boek legt ook de interne wereld uit en de weg naar samenwerking tot de leeftijd van vijftig. Dit is de fascinerende wereld over hoe Angel het heeft overleefd en hoe het leven is met een meerpersoonssysteem. Sommige mensen noemen het superkracht. Het boek is voor iedereen die geïnteresseerd is in hoe D.I.D werkt. (ook bekend als Multiple Identity Disorder) en het boek is al voor 65% af. Angel bij wie in 1995 de diagnose D.I.D werd gesteld, vertelt alle details over de aandoening en kan zich geen schrijfkosten veroorloven vanwege een zeer laag budget. Al het geld van deze inzamelingsactie zal worden besteed aan het opnieuw inhuren van de professionele schrijver en het voltooien van haar boek ... Het zal in het Nederlands en hopelijk later in het Engels verschijnen ...
Waarom zamel ik (Angel) geld in? En wanneer wordt dit geld gebruikt?
In juni 2019 had ik een afspraak met een intrigerende man die onder andere tekstschrijver, taalcoach en taalstrateeg is. Hij wilde weten waarom ik mijn verhaal in boekvorm wilde uitbrengen en waarom mijn verhaal iets zou kunnen toevoegen aan de hoeveelheid boeken die er al zijn, alvorens hij besloot of hij me kon helpen. Twaalf maanden heb ik hem voor zijn inzet betaald, niet overeenkomend met zijn werkuren, iets wat hij ook niet vraagt. Ik heb zelf door persoonlijk omstandigheden geen mogelijkheid hem voor zijn werk te betalen. Ook deze behulpzame man heeft inkomen nodig.
Mijn doel is dat ik mijn boek kan afmaken en uitgeven. De financiële middelen heb ik niet en door mijn wettelijke arbeidsongeschiktheid zal dit ook niet veranderen. Daarbij gaat de uitgave van mijn boek als dit af is ook niet over een financieel beter leven voor mezelf creëren, omdat alle inkomsten door mijn wettelijke arbeidsongeschiktheid verrekend zullen worden.
Het geld wordt gebruikt om de schrijver te kunnen financieren, voor wat vormgeving en om uiteindelijk het boek te drukken.
Mijn verhaal overstijgt het persoonlijke. Het gaat over wat een dissociatieve identiteitsstoornis genoemd (DIS) wordt. Aan DIS liggen jeugdtrauma’s ten grondslag die een kind alléén niet aankan. Andere personen in hetzelfde lichaam maken verder leven mogelijk.
De invalshoek anders is dan bij het weinige wat er in de populaire lectuur tot dusver over DIS verschenen is – en dat is niet veel. Die boeken gaan over wat er zichtbaar is voor iedereen, voor de ‘externe wereld’.
Dit boek is anders. Je wordt meegenomen in de bewustzijn(s) in de wereld(en) hierachter. De wereld die je extern niet kunt waarnemen. En het is juist die interne wereld waardoor DIS DIS is.
Een ander nieuw element is het gegeven dat de ‘stoornis’ die DIS heet, ook een redding kan zijn.
Deze visie heb ik nog nooit eerder ergens gelezen.
Het perspectief wisselt tussen mij en de andere personen die huizen in hetzelfde lichaam, de ‘mee-levers’. Onze verweven levenspaden en onze banden komen uit het verhaal naar voren. Het is een boek waar veel in zit. Veel narigheid – agressie, geweld, strijd, dood, afscheid, rouw –, maar ook veel goeds: aanvaarding, liefde en verlichting.
Motieven zijn identiteit, angst, vechten-vluchten-bevriezen, binding, stabiliteit en verwarring, hoop en teleurstelling, het leven in de interne wereld, conflict met de buitenwereld, de binnenwereld en ‘de werkelijkheid’. Ook de obstakels, misverstanden en misstappen binnen de reguliere geestelijke gezondheidszorg komen aan de orde.
Met overtuigende voorbeelden toont het boek op dit terrein het disfunctioneren en de Incompetentie van de reguliere geestelijke gezondheidszorgsysteem aan. Anderzijds laat het de grote waarde zien van individuele hulpverleners die te werk gaan met meer inzicht in de problematiek.
Het gevaar van verkeerd handelen ten gevolge van onjuiste diagnoses (‘rommelen’, symptoom-vangen) van in de kindertijd ontstane problematiek.
Bewustwording bij zorgprofessionals en anderen in het leven van DISsers.
Herkenning en daarmee een ‘hart onder de riem’ bij lotgenoten.
Verdiepende kennismaking met DIS bij een bredere doelgroep, waardoor mensen anders (= ‘beter geïnformeerd’, ‘wijzer’) reageren wanneer ze ermee te maken krijgen.
In de eerste twee schrijfmaanden hebben we de bovenstaande thema’s en motieven vastgesteld en de globale structuur bepaald. Wie weet wat DIS is, begrijpt dat juist dát een hele klus is! Deze structuur is in de schrijfmaanden erna ontwikkeld en verfijnd. Nu zijn we qua werkzaamheden op de helft.
Het doel is verschijning van het boek in 2021.
Angel
avisscher@home.nl
Terug naar het overzicht


Versplintering van het zelf
€10,00 * van het doel €1.500,00
Nu doneren
* = dit bedrag is exclusief handling- en eventuele verlengingskosten
Kies bedrag
Geplaatst op 24-09-2020 / Geldig tot 21-01-2021
Visscher, André
Categorie: Goed doel
Zwolle
Recente donaties (1)
- €10,00Saskia / 03-10-2020 11:48